O nas

 logo_bez_tlaNasza Fundacja powstała w lipcu 2013 roku, ale idee które przyświecały nam, kiedy tworzyłyśmy nową organizację były obecne w nas od wielu lat.

Celem Fundacji jest wspieranie. Nie pomoc czy opieka – tylko właśnie wsparcie. Kierując się zasadą Miltona Ericksona mówiącą, że każdy ma wystarczająco dużo siły i umiejętności, żeby poradzić sobie z problemami, jakie go spotykają – chcemy towarzyszyć w trudnych momentach, udzielając wsparcia, które pozwala dotrzeć do swoich wewnętrznych zasobów i mądrości.

matka

Szczególnie bliskie są nam problemy na jakie natykają się matki i ich rodziny w okresie wczesnego macierzyństwa. Przemiany kulturowe, których doświadcza nasze społeczeństwo nakłada na kobiety coraz to nowe wymagania, wśród których bardzo łatwo zgubić siebie i swoje cele. Bywa też tak, że dziecko nie jest radośnie oczekiwanym nowym człowiekiem, a okres ciąży jest przesycony lękiem i złością. Wiemy jak bardzo ważne jest wtedy zrozumienie i wsparcie ze strony innej kobiety.

Ideą i misją naszej Fundacji jest dawanie wsparcia kobietom i ich rodzinom w sposób profesjonalny. Szczególnie zależy nam na tym, żeby kobiety w trudnej sytuacji (czy to psychicznej czy materialnej) miały pełen dostęp do wsparcia psychologicznego w tak ważnym jak początek macierzyństwa czasie.

Ciąża i okres wczesnego dzieciństwa zajmuje wiele miejsca w naszej działalności, ale chcemy być wszędzie tam, gdzie wsparcia wymaga rodzina jako system, czy też kobieta – jako odrębna osoba.