Matki Matkom

3x_logo

W ramach projektu „Matki Matkom” udzielamy wielowymiarowego wsparcia dla matek w trudnej sytuacji życiowej. Projekt jest realizowany z ramach dotacji otrzymanej z programu Obywatele dla Demokracji i finansowanego z Funduszy EOG.

Kobiety w ciąży i matki małych dzieci mogą liczyć na pomoc psychologiczną, wsparcie douli przed, w trakcie i po porodzie, profesjonalną pomoc przy karmieniu piersią i w nauce noszenia dziecka w chuście. Prowadzimy grupę wsparcia dla matek oraz aktywizujemy mamy, aby wzajemnie sobie pomagały w ramach prowadzonego przez nas „Banku Czasu”. W naszych działaniach wspiera nas prężna i coraz liczniejsza grupa wolontariuszy.

Naszą bezpłatną ofertę kierujemy do matek nieletnich, samotnych, ubogich, przebywających w ośrodkach, byłych i obecnych mieszkanek domów samotnej matki, wychowanek domów dziecka, matek zagrożonych depresją lub zespołem stresu pourazowego, mających trudność z akceptacją ciąży i dziecka, matek niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem oraz innych kobiet będących w trudnej sytuacji życiowej.